Lastetoa vaip - mida valimisel silmas pidada? | Home&Soul
17431
post-template-default,single,single-post,postid-17431,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Lastetoa vaip – mida valimisel silmas pidada?

Hall heegeldatud öökullivaip

Lastetoa vaip – mida valimisel silmas pidada?

Lastetoa vaip on toa sisustamisel tähtis element. Tihti lähtutakse vaid välimusest, kuid olulised on ka teised omadused, et silmailu ja kasutusmugavust jätkuks pikemalt. Siit saad nõu, mida lastetoa vaiba valimisel silmas pidada. 

Lastetoa vaip – kõige tähtsam on materjal

Lastetoa vaip peab olema nahasõbralikust naturaalsest materjalist, mis ei tekita allergiat ning on lapse õrna naha vastu hell. Kunstmaterjalist vaiba vastu hõõrdudes võib nahk haiget saada, sest lapsed mängivad ja möllavad enamasti just põrandal.
Puuvill on tänapäeval tekstiilitoodete valmistamisel kõige levinum looduslik materjal. Puuvill on nahasõbralik materjal, mis on vastupidav ja kergesti hooldatav. Elastsuse, vormipidavuse ja vastupidavuse suurendamiseks lisatakse tavaliselt juurde ka muid koostisosi. 

Meie kasutame oma vaipade tegemisel:

  • Trikoopael /-nöör – silmkoe tehnikas ringselt kootud seest õõnes torupael – koostis 80% ümbertöödeldud puuvill, 20% teisi ümbertöödeldud kiude (polüester). Väike polüestri osakaal muudab trikoopaela vormihoidvaks, vastupidavamaks ja hõõrumiskindlamaks. Tegemist on Oteks vaibavabriku kvaliteetse toodanguga.
  • trikoopael ehk nn t-särgi pael – koostis puuvill, sisaldab 3-5% elastaani. Väike elastaani osakaal muudab trikoopaela elastsemaks ja pehmemaks, parandab vormipüsivust. 


Kas lastetoa vaip on kergesti puhastatav?

Lastega ikka juhtub, küll satub vaiba peale jäätist, küll mahla või marju. Kogemus näitab, et seda tihti ka siis kui kodus on reegel, et süüakse vaid köögis või söögitoas. Seetõttu on oluline, et lastetoa vaip oleks kergesti hooldatav ning seda saab ise mugavalt pesumasinas pesta.
Puuvillaseid vaipu on lihtne puhastada, raputa vaip prahist puhtaks ning pane pesumasinasse (30–40 kraadiga õrnpesu või käsipesu režiimil). Tõrksaid plekke võid enne ka töödelda plekieemaldusvahendiga (näiteks sapiseep). 
Meie vaibad on praktilisuse huvides suuruses, mis mahuvad tavalisse pesumasinasse. Ülisuur vaip võib küll olla ilus, aga määrdudes tekib kohe probleem, kuidas sellist vaipa pesta. Elu lastega on niigi väljakutseid täis, seega võiks mõni asi olla lihtne. 

Välimus, mis meeldib nii lapsele kui emale-isale 

Lastetoa vaibad annavad toale aktsenti. Kui sa ei taha tervet tuba roosaks või siniseks teha, siis vali seintele hoopis tagasihoidlikum värv ning too värve sisse aksessuaaridega nagu vaibad ja korvid. Nii saad ka lapse kasvades toale soodsalt ja kiirelt uue välimuse anda.
Lastele meeldivad erksad värvid ja armsad mustrid, samas ei ole tegemist lasteteemaliste piltidega vaipadega, millest võib üsna ruttu ära tüdineda. Sest üks päev võib olla lemmik printsessiteema, järgmisel päeval aga juba Hello Kitty või muu kuulus karakter. Kuna toas paiknevad mänguasjad ja raamatud on niigi kirjud, siis vaip lastetuppa võiks olla pigem neutraalsem. Ühevärvilised heegeldatud vaibad universaalsed ja pakuvad silmailu pikemaks. 

Vaata lastetoa vaipu siit

 

Kommentaare ei ole

Postita kommentaar